WUOZ Olsztyn - Rejestr zabytków archeologicznych

Stan na dzień: 22-11-2019

MiejscowośćObiektNr rejestruDziałkaGminaData wpisuDecyzjaObszar AZPStanowisko w miejscowości
ArdapyGRODZISKO CYPLOWEC-22045, 46/1Bartoszyce (Gmina Miejska)1996-12-105350-76/96Aaast. I
Bajorygrodziskoc-129115/2Srokowo1983-08-0527/A/8313-71/16st. II
Bajtkowogrodziskoc-03497/2Ełk1966-03-07X-1-11/6624-78st. I
BarcianyGRODZISKO PRADZIEJOWEC-270224/1, 227, 228/1, 230/2Barciany2006-08-16IZAR(MP)-420/9-17/0614-69/21st. VIII
BarcianyNAWARSTWIENIA KULTUROWE STAREGO MIASTAc-173Barciany1993-02-05PSOZ-IZA-5350-2/9314-69st. I
Barczewkogródek nizinny, strażniczyc-002357Barczewo1948-07-192.Pr22-62/3st. I
Barczewkogrodzisko wyżynnec-001305Barczewo1948-07-191.Pr22-62/4st. II
BarczewoNAWARSTWIENIA KULTUROWE STAREGO MIASTAc-158Barczewo1992-06-30PSOZ-IZA-5350-41/9223-63st. I
Bartąg2 WAŁY ŚREDNIOWIECZNE WRAZ Z OTOCZENIEMC-2803031, 3030/2, 3039/2Stawiguda2009-02-12IZAR(it)-4200/9-3(5)/08-0926-61/4st. XXIX
Bartołty WielkieWAŁY PODŁUŻNEC-2633073/1, 3141/1, 3142/1Barczewo2002-12-11SOZ-4709-IZA-5350-40/200223-65/14st. XIII
Bartołty WielkieWAŁ PODŁUŻNYC-2623061/5Barczewo2002-12-11SOZ-4708-IZA-5350-39/200223-65/13st. XII
BartoszyceNAWARSTWIENIA KULTUROWE STAREGO MIASTAc-171Bartoszyce1992-11-05PSOZ-IZA-5350-62/9214-64/4st. I
Bartoszycedwie figury kamiennec-006Bartoszyce1948-11-25Pr.N.514-64/7st. V
Bartoszycezamczysko średniowieczne i grodzisko wczesnośredniowiecznec-1925Bartoszyce1995-09-115350-15/9514-64/1, 2st. II i III
Bezledygrodzisko wczesnośredniowieczne, półwyspowec-10818/79Bartoszyce1972-12-0412-63/1st. I
Bezławkigrodzisko obronnec-12652/1Reszel1983-03-1819/A/8319-69/1st. I
Bielawykurhanc-194222/6Janowiec Kościelny1995-09-115350-14/9535-61/20st. II
Bielawykurhanc-19368/1, 2009-09-21Janowiec Kościelny1995-09-115350-13/9535-61/24st. IV
Biesowokurhan z brukiem kamiennymc-0463047/2Biskupiec1968-11-2120-65/8st. VI
BiskupiecNAWARSTWIENIA KULTUROWE STAREGO MIASTAc-166Biskupiec1992-09-01PSOZ-IZA-5350-52/9222-66/31st. I
BisztynekNAWARSTWIENIA KULTUROWE STAREGO MIASTAc-164Bisztynek1992-09-01PSOZ-IZA-5350-50/9217-65st. I
Bogdanygrodziskoc-063oddz. 233Frombork1969-04-2612-54st. I
Borecznogrodzisko stożkowec-212144/1Zalewo1996-05-055350-21/9624-54/30st. IV
Buczyniecgrodzisko wyżynnec-1543090Rychliki1992-06-17PSOZ-535/17/9220-53st. I
Bukowieckurhanc-25532Janowiec Kościelny2000-12-315350-33/200035-62/7st. III
BukwałdCMENTARZYSKO KURHANOWEC-2643106, 3111/1, 3111/2, 3130/1, 3131/2Dywity2002-12-11SOZ-4712-IZA-5350-43/200222-60/10st. I
Bukwałdgrodzisko wczesnośredniowiecznec-1103/5, 3/7Dywity1949-01-2822-60/11st. I
CerkiewnikGRODZISKO STAROŻYTNEC-2603073/2Dobre Miasto2002-12-11SOZ-4711-IZA-5350-42/200221-60/68st. XLVII
Cerkiewnikgrodzisko w czesnośredniowieczne, stożkowec-254330/2Dobre Miasto1999-11-245350-47/9921-60/3st. III
Czerwonkagrodzisko wyżynnec-182370/43Biskupiec1993-05-265350-7(2)/9321-65/1st. I
Czerwonkagrodzisko wysoczyznowe, cyplowec-227370/43Biskupiec1997-03-285350-15/9721-65/3st. II
Dadajgrodzisko wyżynnec-0091/12 arkusz 10Barczewo1949-01-31Pr.N.IV-1-12/4922-65/37st. I
DąbrowaOSIEDLE WYSOCZYZNOWE Z WCZESNEJ EPOKI ŻELAZAC-277106Dźwierzuty2008-03-06IZAR(MP/ad)-4200/9-1C/0826-65/37st. VII
Dąbrowskiegrodziskoc-037117/11Olecko1967-11-29670-1/13/6717-80/1st. I
DąbrównoNAWAR STWIENIA KULTUROWE STAREGO MIASTAc-183Dąbrówno1993-05-26PSOZ-IZA-5350-5(2)/9331-57/1st. I
Dobre Miastonawarstwienia kulturowe starego miastac-146Dobre Miasto1992-01-30PSOZ-IZA-5350-5/9219-60st. I
Dobrzykiosada wczesnożelaznac-041325/1, 352/2, 3025/1Zalewo1968-11-1423-53/34st. I
Domkowogrodzisko wyżynne, obwałowanec-0143026/2Grunwald1949-06-01IV-1-18/4928-57/6st. I
Drawagrodzisko cyplowec-21683Bartoszyce1996-09-305350-63/9616-66/1st. I
Dubagrodzisko pierścieniowec-14073Zalewo1989-10-18KL.II.5350-19/8924-54/10st. I
Durąggrodzisko wyżynne, nieobwałowanec-0153009/4Ostróda1949-06-01Pr.IV-1-17/4927-57/1st. I
Duża Wolagrodzisko starożytne, nizinne, stożkowec-21410/4Bartoszyce1996-09-305350-64/9613-63/1st. I
Dziadyk3 kurhany z wczesnej epoki żelaza lub brązuc-13666/3Ostróda1989-03-14KL.II.5350-2/8927-56st. I
Elbląggrodzisko wyżynnec-093537, 304/12Elbląg1971-12-15KL.IV/6200/4505/71st. I
Ełkosada pradziejowac-1229/10, 15, 8/199, 8/178, 8/177, 8/176, 8/200, 8/201, 8/198, 8/202, 750, 751Ełk1980-11-07KL.WKZ 534/87a/d/8023-79/3st. IV
Ełkosada pradziejowac-11311/1, 11/2Ełk1973-10-10670-1/32/7323-79/2st. III
Galinowoosada rybackac-0564Kisielice1968-11-2927-49st. I
Galinygrodzisko cyplowe, wieloczłonowec-2218/2Bartoszyce1996-12-185350-79/9616-64/1st. I
Galinygrodzisko stożkowec-22213/6Bartoszyce1996-12-185350-80/9616-64/2st. II
Gałwunygrodzisko cyplowe, wieloczłonowec-2186/14, 6/15, 6/16, 6/17, 6/19, 6/20Kętrzyn1996-12-095350-77/9617-69/1st. I
Gałwunygrodzisko stożkowec-2196/3, 6/4, 6/10, 6/12Kętrzyn1996-12-095350-78/9617-69/2st. II
Garbnogrodzisko półwyspowec-11126/43Korsze1973-08-0716-69/10st. II
Garbnogrodzisko starożytne, stożkowec-209116Barciany1996-02-055350-17/9613-68/1st. I
Garbnocmentarzysko średniowieczne i nowożytnec-210106Barciany1996-04-035350-37/9613-68/2st. II
Garbnogrodzisko cyplowe, wieloczłonowec-21327/87, 27/92Korsze1996-09-305350-66/9616-69/11st. I
Gardynyteren przylegający do grodziska gardynyc-03048, 49, 50Dąbrówno1950-07-05KM-13b-41/5031-58/46st. II
Gardynyzamczyskoc-01825, 26, 27, 47Dąbrówno1949-06-11IV-1-14/4931-58/46st. I
Gil Wielkiosada nawodna, starożytnac-1974Miłomłyn1995-12-285350-44/9525-54/15st. I
Gładyszegrodzisko cyplowec-1783124/1, 3127/1Wilczęta1993-05-21PSOZ-VII/839/9316-56st. I
Głomnokurhan starożytny wraz z cmentarzem nowożytnymc-2156, 7Bartoszyce1996-09-305350-65/9612-64/1st. I
Gołdapzespół osadnictwa pradziejowegoc-1141898/8Gołdap1973-10-1012-78/1st. I
Gorczycegrodziskoc-03379Prostki1966-03-07X-1/6/6626-79st. I
Gorłówkogrodzisko stożkowec-069200/1Stare Juchy1969-11-12670-1/16/6920-78st. I
Górowo IławeckieNAWARSTWIENIA KULTUROWE STAREGO MIASTAc-169Górowo Iławeckie1992-11-05PSOZ-IZA-5350-63/9213-61st. I
Grabinzamczysko wyżynne, półwyspowec-01995/2Ostróda1949-06-11Pr.IV-1-22/4926-57/1st. I
Grodziskogrodziskoc-07434/3, 34/4Banie Mazurskie1969-11-12670-1/13/6915-75st. I
Gródkicmentarzysko kurhanowec-2843116Płośnica2010-05-24IZAR(it)-4200/9-14(3)/1035-57/9st.III
Gryzygrodziskoc-0713061 obręb GryzyŚwiętajno1969-11-12670-1/18/6917-78/1st. I
GulbGRODZISKO PÓŁWYŻYNNEc-04893, 94, 3223/2Iława1968-11-2228-51/32st. I
Gutowogrodzisko wyżynnec-058274Lubawa1969-04-2631-56st. I
IławaNAWARSTWIENIA KULTUROWE STAREGO MIASTAc-161Iława1992-08-31PSOZ-IZA-5350-47/9228-52/39st. I
IławaGRODZISKO średniowiecznec-13413Iława1986-11-03KL-5350-9/8627-52/15st. XXXIII
Jagodnagrodziskoc-190289/4Elbląg1993-11-18PSOZ-VII/1172/9315-59st. I
Janiki Wielkiegrodzisko wyżynnec-0423200Zalewo1968-11-1823-54/2st. II
JanowoNAWARSTWIENIA KULTUROWE STAREGO MIASTAc-172Janowo1992-11-05PSOZ-IZA-5350-64/9234-63/30st. I
Jedzbarkgrodzisko wczesnośredniowiecznec-044297Barczewo1968-11-2024-64/8st. I
Jegławkigrodziskoc-20711/50 obręb JegławkiSrokowo1996-02-055350-16/9614-70/1(65)st. I
JezioranyNAWARSTWIENIA KULTUROWE STAREGO MIASTA WRAZ Z ZAMKIEMc-165Jeziorany1992-09-01PSOZ-IZA-5350-51/9220-64st. I
Jeziorkogrodzisko obwałowanec-026198Ryn1949-11-28IV-1-7/4920-72st. I
Jęcznikgrodzisko wyżynnec-0053428/3, 3446/3, 446/2Szczytno1948-10-25Pr.N.428-65/1st. I
Jonkowogrodziskoc-0534/6, 5Jonkowo1968-11-2923-59st. I
Kabikiejmygrodzisko półwyspowec-082167Dobre Miasto1969-12-2921-61/14st. I
Kadynygrodzisko wyżynnec-094209/12Tolkmicko1971-12-15KL.IV/6200/4504/7113-52st. II
Kadynygrodzisko wyżynnec-092521Tolkmicko1971-12-15KL.IV6200/4506/7113-52st. I
Kajnitygrodziskoc-1873136/1Pieniężno1993-11-03PSOZ-VII/1797/9314-57st. I
Kajnitygrodziskoc-1883136/1Pieniężno1993-11-16PSOZ-VII/1852/9314-57st. II
Kamionek Wielkigrodziskoc-19184Tolkmicko1994-02-25PSOZ-VII/399/9314-51st. IV
Kamionkigrodzisko wczesnośredniowiecznec-282459/4Giżycko2009-07-03IZAR(it)-4200/9-36(2)/0917-72/1st. I
Kamionkitrzy kurhanyc-28637/8, 37/12, 542, 37/15Giżycko2010-08-20IZAR(it)-4200/9-15(5)/1018-72st.II, VI, XXI
Karszewogrodziskoc-18677/1Młynary1993-10-22PSOZ-VII/1753/9316-53st. I
Karwinygrodzisko wyżynnec-10918Godkowo1973-03-04st. I
Kętrzynnawarstwienia kulturowe starego miasta wraz z zamkiemc-147Kętrzyn1992-03-11PSOZ-IZA-5350-7/9218-69/36, 37, 38st. II, I (zamek)
Kierzlinywał podłużnyc-23283/2, 83/3, 83/4, 24/2, 26- obręb Kierzliny; 1/10, 26/1, 32, 9/7, 9/8- obręb KrupolinyBarczewo1997-06-065350-34/9723-63/10st. II
Kiwitygródek stożkowyc-064224Kiwity1969-06-1217-64st. I
Kniskurhan kultury kurhanów zachodniobałtyjskich (kurhan zachodni)c-285179Ryn2010-05-24IZAR(it)-4200/9-160(4)/09-1019-71/1st.I
Komorowo Żuławskieosada otwartac-13272/5, 80/3, 80/4Elbląg1984-02-16KL-I-373/8417-52st. I
Konikowogrodziskoc-03581/23Gołdap1966-10-20X-1-26/6613-78/2st. I
Kruszekurhanc-2426Janowiec Kościelny1998-06-085350-13/9835-62/5st. I
Kruszewniagrodzisko PRADZIEJOWEc-13750/11, 3191/4Morąg1989-10-18KL.II.5350-18/8921-56/35st. XI
Księży Dwórkurhan prehistorycznyc-08027/1 m 5Działdowo1969-12-2936-58/2st. II
Księży Dwórgródek strażniczo-schronieniowyc-0893097Działdowo1969-12-3036-58/1st. I
Kucekurhanc-234cz. dz. 22/3Janowiec Kościelny1997-06-305350-45/9734-62/2st. II
Kwiedzinagrodzisko cyplowe, wieloczłonowec-22551/1, 51/2, 51/3, 51/4, 51/5, 51/6, 3123/2, 3123/3, 390/4, 51/9Kętrzyn1996-12-305350-83/9618-70/6st. I
Kwietniewogrodzisko dwuczłonowe, wyżynnec-0783120Rychliki1969-11-2920-51st. I
Kwietniewogrodzisko wyżynnec-0763123/1Rychliki1969-11-2920-51st. II
LabuszewoGRODZISKO STAROŻYTNEC-26761 obręb BotowoBiskupiec2003-08-19SOZ-3183-IZA.5350-41/200323-66/23st. XVI
Laseczno Małekopiec strażniczyc-050347,Iława1968-11-2528-51/24st. I
Leszczgrodziusko cyplowe, wieloczłonowec-199119/1Dąbrówno1995-12-285350-45/9531-57/6st. I
Lichtajnygrodzisko wyżynnec-08780/111Ostróda1969-12-3026-57/3st. II
Lidzbark WarmińskiNAWARSTWIENIA KULTUROWE STAREGO MIASTA WRAZ Z ZAMKIEM biskupów warmińskichc-156Lidzbark Warmiński1992-06-29PSOZ-IZA-5350-40/9216-62/61, 62st. XIX,XX
Ligiosada obronnac-13872/51Miłomłyn1989-10-18KL.II.5350-21/8924-54/60st. VI
LipowiecGRODZISKO półwyspowe, wyżynnec-0113001/1Ostróda1949-05-11Pr.IV-1-21/4926-57/2st. I
Lipowogrodzisko półwyspowec-12732/11, 32/14, 32/13Piecki1983-04-1122/A/8324-70/1st. I
Lubawanawarstwienia kulturowe starego miasta wraz z zamkiemc-152Lubawa1992-05-18PSOZ-IZA-5350-28/9230-54st. II i III
Lubawagrodzisko stożkowec-065203/4Lubawa1969-06-1230-54st. I
Łaniochgrodzisko średniowieczne, wyżynnec-0493115Iława1968-11-2527-52/66st. IX
Łankiejmyzamczysko średniowiecznec-20812/1, 13/1, 13/2, 22, 23/1Korsze1996-02-055350-23/9616-67/1st. I
Łęczegrodzisko wyżynnec-003160/1Tolkmicko1948-07-28K.S.III/73/8/4813-52st. I
Łęczegrodziskoc-184226, 227Tolkmicko1993-09-03PSOZ /VII /1472/9313-52st. II
Łodygowo Małe /Pgr/grodziskoc-05550Kisielice1968-11-2927-49/2st. II
Łodygowo Małe /Pgr/grodziskoc-05750Kisielice1968-11-2927-49/1st. I
ŁupowoGRODZISKO CYPLOWE, STAROŻYTNEC-2683533/1Dźwierzuty2004-01-15WUOZ-161-IZA.5350-4/200425-65/30st. VII
Łupstychgródek strażniczyc-0083229/9,Gietrzwałd1949-01-28Pr.N.IV-1-7/4924-60/27st. I
Maradkiosiedle obronne, wyżynne, pierścieniowec-11541/5Sorkwity1973-10-2523-67/7st. I
Marcinowa WolaZESPÓŁ OSADNICZYC-258342/4Miłki2002-12-11SOZ-4706-IZA-5350-37/200221-74/14st. XII
Marunygrodzisko wczesnohistoryczne, półwyspowec-0073171/1Barczewo1949-01-27Pr.N.IV-1-8/4922-63/1st. I
Mażanygrodzisko obronne, wczesnożelaznec-12412/3Kętrzyn1982-12-1116/A/8217-71/3st. I
MiłakowoNAWARSTWIENIA KULTUROWE STAREGO MIASTAc-170Miłakowo1992-11-05PSOZ-IZA-5350-61/9219-57/1st. I
MiłomłynNAWARSTWIENIA KULTUROWE STAREGO MIASTAc-175Miłomłyn1993-02-15PSOZ-IZA-5350-4/9324-55st. I
MiłomłynNAWARSTWIENIA KULTUROWE ZAMKU KRZYŻACKIEGO WRAZ Z ZACHOWANYM UKŁADEM PRZESTRZENNYM I STRODRZEWEMC-2763278/5Miłomłyn2006-12-22IZAR(AK)-420/9-40/0624-55/61st. III
Młotecznoosada z wczesnej epoki żelazac-1424Braniewo1990-03-05KL-I-5350/3/9010-55/11-55st. III
Młotecznocmentarzysko z okresu wedrówek ludów i wczesnego średniowiecza (VI-VII w n.e.)c-1414Braniewo1990-03-05KL-I-5350/4/9010-55/11-55st. III
Mołtajnyosada nawodnac-228153Barciany1997-04-285350-23/9713-69/1st. I
Mołtajnygrodzisko i zamczysko średniowiecznec-2261/16, 1/17, 1/18, 1/19, cz. dz. 1/26, 9/10, 1/10Barciany1996-12-305350-84/9613-69/2st. II
MorągNAWARSTWIENIA KULTUROWE STAREGO MIASTA WRAZ Z ZAMKIEMc-159Morąg1992-07-02PSOZ-IZA-5350-43/9221-56/1st. I
MorlinyGRODZISKO WYŻYNNEc-0174/99Ostróda1949-06-10IV-1-20/4926-56/11st. I
Mozgowokurhanc-13923Zalewo1989-10-18KL.II.5350-20/8924-54/11st. I
Mrągowonawarstwienia kulturowe starego miastac-151Mrągowo1992-05-13PSOZ-IZA-5350-27/9222-69st. I
MykigrÓdek stożkowy, średniowiecznyc-205151Dywity1996-02-025350-15/9622-62/1st. II
Myślęcinosada z owrc-14414/6, 14/7, 15/1, 15/2Elbląg1990-05-25KL.I.5350/9/90st. I
Myślęcinkurhanc-14311/7Elbląg1990-04-17KL.I.5350/5/90st. II
Myślęcingrodzisko wyżynnec-101421/3Elbląg1971-12-17Kl.IV/6200/4572/71st. IV
Nadrowogrodzisko nizinne, stożkowec-20117/36Olsztynek1995-12-305350-49/9529-60/1st. I
Najdymowoosada starożytnac-211181/1, 181/2, 181/3, 181/4Biskupiec1996-04-035350-36/9621-65/18st. XIX
Nakomiadygrodzisko wyżynnec-047214/1Kętrzyn1968-11-2219-70/1st. I
NakomiadyKURHAN KKZB (WEŻ) Z OTOCZENIEMC-281257Kętrzyn2009-05-18IZAR(it)-4200/9-20(2)/0919-70/16st. IX
NarzymGRODZISKO ŚREDNIOWIECZNEC-269108, 238/11Iłowo-Osada2004-05-24WUOZ-2536-IZA.5350-102/200436-59st. I
NidzicaNAWARSTWIENIA KULTUROWE STAREGO MIASTA WRAZ Z ZAMKIEMc-162Nidzica1992-08-31PSOZ-IZA-5350-48/9233-61/1, 2st. I, II
Nielbarkgrodziskoc-062285/5Kurzętnik1969-04-2632-52/57st. I
Nogatgrodzisko średniowiecznec-07990/2Gronowo Elbląskie1969-12-01KL.IV/620/3441/6917-50/4st. I
Notyst MałyKOPIEC STRAŻNICZYc-025197/9Mrągowo1949-11-17Pr.IV-2/4921-70/1st. I
Nowe Bagienicegrodzisko wyżynnec-02072Mrągowo1949-07-29Pr.IV-1-23/4923-68/1st. I
Nowinkacmentarzysko płaskie z owr i osada otwartac-09923, 24 i 28 - zm. 22/3; 22/4; 24/1; 24/2 22/8Tolkmicko1971-12-17KL-IV/6200/4569/7112-52
Nowinkagrodzisko wyżynnec-090oddz. 109/1Tolkmicko1971-06-15KL.IV/6200/260/7112-52st. I
Nowy Dwórgrodziskoc-085441/1, 341/2Lidzbark1969-12-2935-56/11st. I
Nowy Dwór Bratiańskigrodziskoc-06178Nowe Miasto Lubawskie1969-04-2630-52/49st. I
Olszewokurhanc-229319/1Nidzica1997-04-285350-18/9733-60/5st. I
OlsztynNAWARSTWIENIA KULTUROWE STAREGO MIASTA WRAZ Z ZAMKIEM biskupów warmińskichc-160Olsztyn1992-07-02PSOZ-IZA-5350-42/9224-61/23, 24st. XXIII, XXIV
OlsztynKOMPLEKS OSADNICZY - GRODZISKO I OSADAC-28813/4, 14Olsztyn2013-11-18IZAR.5140.2.3.2013.jn23-61/41 i 47st. LXXIX i CIV
OlsztynekNAWARSTWIENIA KULTUROWE STAREGO MIASTA WRAZ Z ZAMKIEMc-163Olsztynek1992-09-01PSOZ-IZA-5350-49/9228-59/21, 22st. I, II
Orłokopiec strażniczyc-027241Ryn1949-11-28Pr.IV-1-4/4920-71st. I
Ornowogrodzisko wyżynne, obwałowanec-0131Ostróda1949-06-01IV-1-19/4926-56/16st. III
OsetnikSTANOWISKO WIELOKULTUROWE (cmentarzysko kultury wielbarskiej, osada wczesnośredniowieczna i cmentarzysko kultury zachodniobałtyjskiej z owr)c-17721Orneta1993-05-21PSOZ-VII/841/93AZP 16-56/22, 43st. I, XXII
Osetnikosada wielokulturowa wczesnożelazna i wczesnośredniowiecza oraz cmentarzysko szkieletowe wczesnośredniowiecznec-176192/3Orneta1993-05-10PSOZ-VII-721/93AZP 16-56/15st. XXXVIII
Osewogrodzisko wczesnośredniowiecznec-2793089/1Kętrzyn2010-02-11IZAR(it)-4200/9-6(4)/08-1018-71/47st.VI
Osewokurhan starożytnyc-2063104/11Kętrzyn1996-02-025350-23/9618-71/1st. I
Ostródanawarstwienia kulturowe starego miasta wraz z zamkiemc-148Ostróda1992-03-11PSOZ-IZA-5350-8/9225-56/27, 28st. I
Paprotkicmentarzysko ciałopalne kultury bogaczewskiej (pocz. n.e.)c-196226/1, 225/8Miłki1995-10-20535/23/d/9521-73/1st. I
PaprotkiZESPÓŁ OSADNICZY (MEZOLIT-OWL)C-265226/2Miłki2003-01-09SOZ-59-IZA-5350-1/0321-73/7, 71,72,84,75st. VI, XXXIX, XL, XLII, XLIII
PaprotkiOSADA OWRC-261226/2Miłki2002-12-11SOZ-4707-IZA-5350-38/200221-73/73st. XLI
Pasymnawarstwienia kulturowe starego miastac-150Pasym1992-04-29PSOZ-IZA-5350-25/9227-64/58st. III
Pasymgrodzisko wyżynnec-00470, 71, 87, 103, 104, 107, 109, 110, 111, 112, 113, 138, 140, 168Pasym1948-10-18Pr.N.326-64/42st. I
Perłygrodziskoc-104138, 139, 140/1, 141Węgorzewo1972-11-2113-72/11st. I
Piasecznogrodzisko stożkowec-200cz. dz. 39/1Górowo Iławeckie1995-12-295350-48/9514-61/1st. I
Pielgrzymowokurhan wsch. 1 - kurhan zach. 2c-2503416/1Kozłowo1999-03-315350-15/9933-60/1st. I
Piotrkowokurhanc-23778/1Janowiec Kościelny1997-06-305350-42/9735-62/3st. III
Piotrkowokurhanc-23878/1Janowiec Kościelny1997-06-305350-43/9735-62/4st. V
Piotrkowokurhanc-23692/1Janowiec Kościelny1997-06-305350-41/9735-62/2st. IV
Piórkowocmentarzysko kurhanowe (19 OB.)c-145oddz. 137, 138, 170, 171Płoskinia1990-09-12KL-I-5350/10/90st. I
Plichtagrodzisko wyżynne, obwałowanec-0123064/3Łukta1949-05-14Pr.IV-1-14/4925-58/40st. I
Pluskiosada wczesnożelaznac-246337Stawiguda1998-06-305350-22/9827-60/1st. VII
Plutygrodziskoc-081oddz. leśn. 3073/1Pieniężno1969-12-2913-59st. I
Podągigrodzisko cyplowec-1793387Godkowo1993-05-21PSOZ-VII/840/93st. II
Poganowogródek strażniczyc-05423/2Kętrzyn1968-11-2919-70/7st. I
PoganowoKOMPLEKS OSADNICZYC-2753192Kętrzyn2006-09-26IZAR(MP)-420/9-27a/0619-70/13st. IV
Pokrzywnica Wielkakurhanc-253203Janowiec Kościelny1999-07-055350-42/9934-62/31st. VI
Pokrzywnica WielkaCMENTARZYSKO WCZESNOŚREDNIOWIECZNE W OBUDOWACH KAMIENNYCHc-244118, 119, 120Janowiec Kościelny1998-06-305350-25/9835-62/55st. I
Polkajny5 kurhanówc-0673007, 3008/1Miłakowo1969-06-1218-58st. I
Pomorowokurhan kkzb wraz z otoczeniemc-2834/17Lidzbark Warmiński2009-07-17IZAR(it)-4200/9-41(2)/0917-61/2st.I
Porębekgrodzisko wczesnośredniowiecznec-0513/6Kętrzyn1968-11-28st. III
Prętławkigrodziskoc-07736, 37, 3227/1Sępopol1969-11-2914-66/3st. I
Prostkiszaniecc-0381465Prostki1968-09-14670-1-11/6825-80st. I
Radomnogrodziskoc-0883091/2Nowe Miasto Lubawskie1969-12-3029-52st. I
Radoszegrodzisko staropruskie, wyżynnec-1253/4Barciany1982-12-1117/A/8215-69/72st. I
Rejczuchygrodzisko wyżynnec-010105Barczewo1949-01-31Pr.N.IV-1-13/4922-63/1st. II
Reszelnawarstwienia kulturowe starego miasta wraz z zamkiemc-157Reszel1949-05-11PSOZ-IZA-5350-39/9218-67/1, 2st. I, III
Rogalegrodzisko pierścieniowec-0366/6Stare Juchy1966-10-20X-1/27/6622-77st. I
Rogóżgrodzisko półwyspowec-0683028/6Lidzbark Warmiński1969-06-1216-62/3st. I
Roninagrodziskoc-149oddz. 245/2Frombork1992-04-15PSOZ-535/10/9212-54st. I
Równina Dolnagrodzisko z xiii-xv w.c-1237/1Korsze1981-06-2510/A/8115-68/4st. I
Równina Dolna-Pomnikcmentarzysko starożytne i średniowiecznec-19542, 13/6, 13, 10/1 w obrębie Równina Dolna, 134/2, 138, 147/1, 147/2, 139 w obrębie PomnikKorsze1996-03-28PSOZ-634-IZA-5350-34/9615-68/5, 6st. II, III
RóżynkaGRODZISKOC-2593073/1 (Różynka), 3073/3 (Swobodna)Świątki2002-12-11SOZ-4710-IZA-5350-41/200221-60/7st. I
Rutkowicecmentarzysko kurhanowec-016170Płośnica1949-06-10K.S.Z.I.-6b/7/4934-57/2st. I
Rydwągigrodzisko stożkowec-239146/6, 146/5Mrągowo1997-08-045350-49/9720-69/9st. I
Rygarbygrodziskoc-18915/1Sępopol1993-11-18PSOZ-1745/IZA.5350-20/9314-66/1st. I
RynKOPIEC STRAŻNICZYC-257181/4Ryn2002-12-11SOZ-4713-IZA-5350-44/200220-71/1st. II
SamławkiCMENTARZYSKO KURHANOWEC-2873030Kolno2013-11-04IZAR.5140.2.2.2013.jn20-67/10st. I
Sampławagrodziskoc-060666/7Lubawa1969-04-2630-53/25st. I
SątocznoGRODZISKO I ZAMEK KRZYZACKIC-27810/8, 10/10, 10/17, 10/18, 10/21Korsze2008-10-08IZAR(it)-42000/9-5(1)/0814-67/2st. I
Sępopolgrodziskoc-11634 obręb 2Sępopol1973-10-2613-66st. II
Sępopolnawarstwienia kulturowe starego miastac-155Sępopol1992-06-29PSOZ-IZA-5350-38/9213-66st. I
Sętalgrodzisko nasypowec-1181Dywity1973-11-0221-61/1st. I
Skomack Wielkigrodzisko nieobwałowanec-028337/46Stare Juchy1949-11-28IV-1-5/4922-76st. I
Słupnicagródek stożkowatyc-0453010/3Biskupiec2012-02-22IZAR.6140.2.1.2012,jn29-50/26st. I
Smolany-Żardawy2 Groblec-256224/5; 233/14; 233/15; 233/16; 254Janowiec Kościelny2000-12-315350-34/200034-62/42, 43st. II,III
Smolany-Żardawykurhanc-245251/7Janowiec Kościelny1998-06-305350-23/9834-62/3st. I
SrokowoNAWARSTWIENIA KULTUROWE STAREGO MIASTAc-167Srokowo1992-09-01PSOZ-IZA-5350-53/9215-71/53st. I
Staczegrodziskoc-073232, obręb StaczeKalinowo1969-11-12670-1/15/6923-81/1st. I
Stamakopiec strażniczyc-0233188Sorkwity1949-07-29Pr.IV-1-29/4922-68/5st. I
Stanclewogrodzisko wczesnośredniowieczne, wieloczłonowe, wysoczyznowec-2023192/1Biskupiec1995-12-305350-50/9521-67/5st. II
Stare Juchygrodziskoc-031158Stare Juchy1958-05-14V-2b-130-29/5820-77st. I
Stare MiastoGrodzisko wyżynne, dwuczłonowec-0757/3Dąbrówno1969-11-2931-57st. I
Stary Gielądgródek o nasypie stożkowymc-1803305/1 obręb Stary GielądSorkwity1993-05-215350/10/9322-67/8st. IV
Staryniakurhanc-2301/8Korsze1997-04-285350-19/9717-68/25st. I
Staświnygrodzisko półwyspowec-02948Miłki1949-11-28IV-1-6/4920-74/13st. I
Stopkigródek pierścieniowyc-0843034Sępopol1969-12-2912-66st. I
Strużynagrodzisko wczesnośredniowieczne, cyplowe, wieloczłonowec-1983057/1, 3056/2Morąg1995-12-285350-43/9519-56/54st.XXI
Suchaczosada otwarta z młodszej epoki kamieniac-098158/1, 158/3, 158/5, 158/6, 159; 160; 161; 162/1; 162/3, 162/4, 163/3; 163/4, 163/6, 163/8, 163/9, 163/10, 163/11, 163/12Tolkmicko1971-12-17KL.IV/6200/4570/7113-51st. I
Suchaczosada otwarta z I-II okresu brązu i owrc-131217, 218, 219/1, 219/2, 219/3, 219/4Tolkmicko1983-12-1213-51st. II
Suchaczosada neolityczna kultury rzucewskiejc-130159, 160, 161, 163Tolkmicko1983-12-12KL.I/2999/8313-51st. I
Suszgrodzisko wyżynnec-052153Susz1968-11-2925-50/1st. I
Swobodnagrodzisko stożkowec-2243070Dobre Miasto1996-12-235350-82/9621-60/9st. III
Swobodnagrodzisko wysoczyznowe, pierścieniowec-2233064/1Dobre Miasto1996-12-235350-81/9620-60/13st. I
Sząbrukosiedle obronne, wczesnożelaznec-128209/1Gietrzwałd1983-05-2726/A/8325-60/6st. I
Szczepkowo-Borowekurhanc-235cz. dz. 90/1Janowiec Kościelny1997-06-305350-44/9734-62/1st. I
Szczepkowo-ZalesieCMENTARZYSKO WCZESNOŚREDNIOWIECZNE W OBUDOWACH KAMIENNYCHc-24733, 69, 70, 374Janowiec Kościelny1998-06-305350-24/9835-62/42st. I
Szczepkowo-Zalesiekurhanc-248141Janowiec Kościelny1998-07-085350-28/9835-62/50st. X
Szczepkowo ZalesieCMENTARZYSKO WCZESNOŚREDNIOWIECZNE W OBUDOWACH KAMIENNYCHC-271106Janowiec Kościelny2006-11-10IZAR(MP)-420/9-22/0635-62/54st. XIV
Szczepkowo ZalesieKURHANC-272141Janowiec Kościelny2006-11-10IZAR(MP)-420/9-23/0635-62/51st. XI
Szczepkowo ZalesieKURHANC-273143Janowiec Kościelny2006-11-10IZAR(MP)-420/9-24/0635-62/52st. XII
Szczepkowo ZalesieKURHANC-274144Janowiec Kościelny2006-11-10IZAR(MP)-420/9-25/0635-62/53st. XIII
Szczytnonawarstwienia kulturowe starego miasta wraz z zamkiemc-153Szczytno1992-05-18PSOZ-IZA.5350-30/9228-66st. I
Szeligi Buczkigrodziskoc-240636Ełk1997-12-31535/26/d/9723-79/10st. I
Szestnogrodzisko wyżynnec-022188/3Mrągowo1949-07-29Pr.IV-1-28/4921-69/9st. III
Szwałkgrodziskoc-0703217Kowale Oleckie1969-11-12670-1/14/6917-78st. I
Śpiglówkagrodzisko stożkowec-2431/6Reszel1998-06-155350-19/9820-68/3st. I
Świniarcgrodzisko wyżynnec-05992/4Grodziczno1969-04-2631-55/3st. I
Tarczynygrodzisko pierścieniowec-1023/5Lidzbark1972-11-2033-55/1st. I
Tarławkiosiedle obronnec-120315/1Węgorzewo1973-12-0216-72st. I
Tolkmickoosada otwarta z młodszej epoki kamienia, kultury ceramiki sznurowejc-106219/1, 219/4, 219/6Tolkmicko1972-12-02KL.IV/6200/5097/72st. II
Trzcingrodziskoc-103212/1Grodziczno1949-07-2733-54/1st. I
Tymawa Wielkagródek wyżynny, półwyspowyc-0863437Grunwald1969-12-3030-59/1st. I
Urowogrodziskoc-1813001/3Zalewo1993-05-265350-6(2)/9324-54/1st. I
Waływały i fosyc-1353135/3, 3168/2, 3169, 3200/2, 3201/4, 3201/5, 3202/4, 3202/5, 3203/2, 3232/2, 3234, 3233/2, 3235, 3414Nidzica1988-03-28KL.5350/50/5/8831-62/1, 2st. I
Weklicegrodzisko cyplowec-185178/3Elbląg1993-09-13PSOZ/VII/1573/93st. VI
Weklicegrodzisko wyżynnec-095412/1, 411/4Elbląg1971-12-15Kl.IV/6200/4500/71st. I
Weklicegrodzisko wyżynnec-091411/2Elbląg1971-12-15Kl.IV/6200/4503/71st. IV
Weklicecmentarzyskoc-13317; 19; 18Elbląg1985-07-12KL-I-1439/85, 130/201817-53/1st. VII
Weklicegrodzisko wyżynnec-097170/1, 170/3Elbląg1971-12-15Kl.IV/6200/4502/71st. III
Weklicegrodzisko wyżynnec-096411/2 (416/1 i 416/4)Elbląg1971-12-15Kl.IV-/6200/4501/71st. II
Wenecjagródek strażniczyc-0433270/1Morąg1968-11-1822-55/2st. I
Wenecjagródek strażniczyc-0393273/1Morąg1968-11-1422-55/1st. II
Węgielsztyngrodziskoc-112145, 146Węgorzewo1973-09-2514-72/1st. I
Wężewogrodziskoc-0723166Kowale Oleckie1969-11-12670-1/17/6916-79st. I
Wiatrowiecgrodzisko cyplowec-2333253/1Sępopol1997-06-065350-33/9714-66/2st. I
WielbarkNAWARSTWIENIA KULTUROWE STAREGO MIASTAc-168Wielbark1992-09-01PSOZ-IZA-5350-54/9232-65/1st. I
Wieprzgrodzisko wyżynnec-0401Zalewo1968-11-1425-53/1st. I
Wieprzcment. kurhanowe (13 ob.)c-2313267/4, 3270, 3271Zalewo1997-05-205350-24/9724-53/30-38,40,52-54st. XXIII-XXXI, XXXIII-XXXVI
Wieprzkurhan starożytnyc-2043275Zalewo1996-02-025350-22/9624-53/8st. X
Wierzbowogrodzisko wczesnośredniowiecznec-032368/4Kalinowo1966-03-07X-1/4/66st. I
Wierzno Wielkiegrodzisko stożkowec-121oddz. 289/4Frombork1973-12-0313-54st. I
Wiewiórkigrodzisko półwyspowec-083cz. dz. 171/1Górowo Iławeckie1969-12-2913-62/1st. I
Wikrowoosada otwarta z wczesnej epoki żelazac-1059/14Gronowo Elbląskie1972-12-02KL.IV/6200/5096/7216-50st.
Wilczynygrodzisko nasypowec-117124/4Srokowo1973-10-3014-70/4st. I
Wirwiltygrodziskoc-217123Bartoszyce2011-06-195350-75/9614-65/1st. I
Wokielegrodzisko nasypowec-1193137/7Górowo Iławeckie1973-11-0312-62st. I
Workiejmygrodzisko wyżynne, pierścieniowec-0663174Lidzbark Warmiński1969-06-1215-61/3st. III
Worynygrodziskoc-1073265/4Górowo Iławeckie1972-12-0412-62st. I
Wronygrodzisko stożkowec-2523/1Giżycko1999-06-195350-41/9918-73/1st. I
WydminyZESPÓŁ OSADNICZY I CMENTARZYSKOC-266282/2, 2149 (obr. Wydminy) i 130/2 (obr. Sucholaski)Wydminy2003-01-23SOZ-215-IZA-5350-5/200320-75/1st. I
Wyszemborkkopiec strażniczy, obwałowanyc-0243/1Mrągowo1949-07-29Pr.IV-1-30/4921-69/20st. III
Wyszemborkgrodzisko cyplowec-22045, 46/1Bartoszyce1996-12-105350-76/9614-64/3st. I
Zaborowokurhanc-241109Janowiec Kościelny1998-06-085350-14/9835-62/6st. I
Zajączkigrodzisko wczesnośredniowiecznec-2033146/6Ostróda1996-01-155350/12/9629-55/30st. I
Zajączkowogrodzisko wyżynnec-10046/1, 107/1Milejewo1971-12-17KL.IV/6200/4573/7114-52st. I
ZalewoNAWARSTWIENIA KULTUROWE STAREGO MIASTAc-174Zalewo1993-02-05PSOZ-IZA-5350-3/9322-53/2st. I
Ząbieosadac-2498/2; 8/3; 8/4; (następnie 8/4; 8/10 i 8/30)( obecnie 8/4, 8/10 i 8/30)Olsztynek1999-01-205350-3/9928-61/6st. X
Zyndakikopiec strażniczyc-021209/9, 209/7, 209/8Sorkwity1949-07-29Pr.IV-1-24/4921-68/4st. I